Reklam Verebilirsiniz

Kılıçdaroğlu hesap verecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na Türk siyaset tarihinin en ahlaksız üslubuyla hakaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ten 14 ilde suç duyurusunda bulunuldu
Bu haber 2016-04-08 07:17:01 eklenmiş ve 329 kez görüntülenmiştir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na "Birilerinin önüne yatmış vaziyette" diyecek kadar ahlaksızlaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki Tüm Türkiye'ye yayıldı. Türkiye'nin dört bir yanındaki STK'lar, kadın dernekleri ve vatandaşlar Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmak için adliyelere akın etti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın önceki gün "Cinsi sapık şu an cezaevinde ve yaptıklarının hesabını veriyor. Peki siyasi sapıkları ne yapacağız?" diyerek tepki gösterdiği Kılıçdaroğlu'na şikayet yağdı.

NEFRET SUÇU İŞLEDİ
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) başta İstanbulAnkara ve Antalya olmak üzere 14 ilde eşzamanlı suç duyurusunda bulundu. İstanbul'da Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne yapılan başvuruyla ilgili yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu'nun "Hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa karşı aşağılamak" suçlarından yargılanmasını talep edildi. Dernek adına açıklama yapan avukat Kezban Hatemi, "Bu, siyasi tarihimizde benzerine rastlanmamış bir seviyesizlik" olarak nitelendirdi. KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz ise Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin şiddet dili ve bir nefret suçu olduğunu söyledi. diye konuştu. KADEM üyeleri, şikayet başvurusu sırasında ellerinde "Erkeksen öfkeni yen", "Politik tacize son ver, "CHP'nin dili KK" yazılı dövizler taşıdı. KADEM Antalya İl Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş ve beraberindekiler kadın bakana yönelik sözlerin utanç verici olduğunu kaydetti.

'AKLİ DEN GESİNE BAKILSIN'
Avukatlar Müşir Deliduman ve Ümit Kumbasaroğlu da Kılıçdaroğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun ceza ehliyetinin olup olmadığının araştırılması, varsa hakkında kamu davası açılmasını talep eden avukatlar, Kılıçdaroğlu hakkındaki soruşturmanın "Hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" suçlamasıyla yürütülmesini istedi. Kılıçdaroğlu'nın akli dengesine bakılması istenen dilekçede "Tam teşekküllü hastane raporu alınması gerekir. Alınacak hekim raporu neticesinde ceza yargılamasına başlanmasını talep ederiz" dendi. Ankara'daki KADEM üyeleri, suç duyurusu dilekçelerini, Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu'na verdi. Dilekçede, Kılıçdaroğlu hakkında kamu davası açılması ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan cezalandırılması talep edildi. KADEM Ankara Temsilcisi Zehra Zümrüt Selçuk, "Kadınlara yöneltilen cinsiyetçi ve ahlaksız politik dili reddediyoruz. Kamuoyunu insanlık onurunu korumak için çaba göstermeye davet ediyoruz" dedi.

50 BİN TL'LİK DAVA
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "kişilik haklarını ihlal ettiği" gerekçesiyle 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, "Bu tarz çirkin ifadelerin ahlak ve edep dışı olduğu, en ağır şekilde kınanması ve hukuk önünde yaptırıma tabi tutulması gerektiği ifade edilerek dilekçede, "Kılıçdaroğlu söz ve davranışlarıyla sürekli toplumu geriyor, çirkin ve hakaret edici bir üslupta konuşmayı ilke edindi. Ramazanoğlu'nun kişilik haklarına, şeref ve haysiyetine saldırıda bulunarak eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarının aştı" denildi.

Kaynak: Haber7


           
ETİKETLER : Aile Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na Türk siyaset tarihini
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Köşe Yazarları

Güncel Gazete Oku

En çok okunanlar

Hava Durumu
Namaz Vakitleri

Nöbetçi Eczaneler

E-Mail Bülten Kaydı
GHaber İnternet Gazetesi. Sitemizde Yayınlanan Haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Köşe Yazılarının Sorumluluğu Yazarlarına Aittir.